Epson MA-506 4.9152M-C3: ROHS
MA-506 4.9152M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 4.9152M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 4.9152 MHZ 18.0 PF SMD
Datasheet Download
MA-506 4.9152M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 4.9152M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 4.9152M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 4.9152M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 4.9152M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency4.9152MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 4.9152M-C3: ROHS
Related LinksMA-506 4.91, MA-506 4.9152M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 4.9152M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 4.9152M-C3: ROHS
TRIMMER 1M OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
TWEEZER POINTED BLUNT 40 5.71" datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
LED 1" FLAT BLU PMI 12V C1D2 datasheet.pdf
12VDC AP 298:1 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT CRIMP SKT datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 54V 1.4A datasheet.pdf