AVX Corporation MA101A220KAA
MA101A220KAA picture photo
Mfg. Part Number
MA101A220KAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
MA101A220KAA.pdf
Availability of MA101A220KAA
QUANTITY
MA101A220KAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MA101A220KAA
Internal Part NumberEIS-MA101A220KAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCeralam® MA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA101A220KAA
Related LinksMA101A, MA101A220KAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA101A220KAA Details Description
Related parts for MA101A220KAA
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
CABLE WRAP SPIRAP 1/2IN NAT 50' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT TBGA datasheet.pdf
AMBIENT LIGHT SENS SMD ALS datasheet.pdf
CONN MALE M12 datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf