AVX Corporation MA105A220JAA
MA105A220JAA picture photo
Mfg. Part Number
MA105A220JAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
MA105A220JAA.pdf
Availability of MA105A220JAA
QUANTITY
MA105A220JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MA105A220JAA
Internal Part NumberEIS-MA105A220JAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCeralam® MA
Packaging-
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA105A220JAA
Related LinksMA105A, MA105A220JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA105A220JAA Details Description
Related parts for MA105A220JAA
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT TERRACE 36" RG-142 RP SMA datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 9SRT datasheet.pdf