AVX Corporation MA305A222JAA-BULK
MA305A222JAA-BULK picture photo
Mfg. Part Number
MA305A222JAA-BULK
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
MA305A222JAA-BULK.pdf
Availability of MA305A222JAA-BULK
QUANTITY
MA305A222JAA-BULK Order Process
Ship out your order
Specifications of MA305A222JAA-BULK
Internal Part NumberEIS-MA305A222JAA-BULK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCeralam® MA
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.240" L (3.30mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA305A222JAA-BULK
Related LinksMA305A22, MA305A222JAA-BULK Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA305A222JAA-BULK Details Description
Related parts for MA305A222JAA-BULK
RES 120 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT563 datasheet.pdf
PF VERT SIG HDR SPEC-LOAD 24MM datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DVI_D - P&D DIGITAL CABLE ASSY datasheet.pdf
BOARD DEMO L6480H MOTOR DRIVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 50POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
RELAY, DIN RAIL 600V 35A ZC datasheet.pdf