M/A-Com Technology Solutions MA4P4002F-1091T
MA4P4002F-1091T picture photo
Mfg. Part Number
MA4P4002F-1091T
Manufacturer
Product Category
RF Diodes
Brief Description
DIODE PIN CERAMIC SI
Datasheet Download
MA4P4002F-1091T.pdf
Availability of MA4P4002F-1091T
QUANTITY
MA4P4002F-1091T Order Process
Ship out your order
Specifications of MA4P4002F-1091T
Internal Part NumberEIS-MA4P4002F-1091T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Diodes
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Diode TypePIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max)200V
Current - Max-
Capacitance @ Vr, F-
Resistance @ If, F500 mOhm @ 100mA, 100MHz
Power Dissipation (Max)7.5W
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device PackageSMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA4P4002F-1091T
Related LinksMA4P400, MA4P4002F-1091T Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MA4P4002F-1091T Details Description
Related parts for MA4P4002F-1091T
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT25 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 41POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 68PLCC datasheet.pdf
PROTECTION DGTL ARRAY 38HTSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf