Panasonic Electronic Components MA6X12800L
MA6X12800L picture photo
Mfg. Part Number
MA6X12800L
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 80V 100MA MINI6
Datasheet Download
MA6X12800L.pdf
Availability of MA6X12800L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA6X12800L Order Process
Ship out your order
Specifications of MA6X12800L
Internal Part NumberEIS-MA6X12800L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration2 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)80V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 100mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)3ns
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 75V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageMini6-G2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA6X12800L
Related LinksMA6X1, MA6X12800L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MA6X12800L Details Description
Related parts for MA6X12800L
BUZZER PIEZO 10V 16.5MM RADIAL datasheet.pdf
IC OCT D TRANSP LATCH 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 44POS SNGL .390 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT23 datasheet.pdf
HEX NUT 0.184" STN STEEL 4-40 datasheet.pdf
IC FPGA 241 I/O 324FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf