M/A-Com Technology Solutions MADL-011008-001SMB
MADL-011008-001SMB picture photo
Mfg. Part Number
MADL-011008-001SMB
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD FOR MADL-011008-14120
Datasheet Download
MADL-011008-001SMB.pdf
Availability of MADL-011008-001SMB
QUANTITY
MADL-011008-001SMB Order Process
Ship out your order
Specifications of MADL-011008-001SMB
Internal Part NumberEIS-MADL-011008-001SMB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypePIN Diode
Frequency50MHz ~ 4GHz
For Use With/Related ProductsMADL-011008
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MADL-011008-001SMB
Related LinksMADL-0110, MADL-011008-001SMB Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MADL-011008-001SMB Details Description
Related parts for MADL-011008-001SMB
IC CLK BUFFER 1:3 800MHZ 32LFCSP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 15MA SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FINISH UNITIZED WHEEL 6" 5A MED datasheet.pdf
RES 330 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 35A datasheet.pdf