Vishay/BCcomponents MAL202125102E3
MAL202125102E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL202125102E3
Brief Description
1000UF 16V 10X30MM 85C 8000H
Datasheet Download
MAL202125102E3.pdf
Availability of MAL202125102E3
QUANTITY
MAL202125102E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL202125102E3
Internal Part NumberEIS-MAL202125102E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL202125102E3
Related LinksMAL2021, MAL202125102E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL202125102E3 Details Description
Related parts for MAL202125102E3
IC ADC 16BIT SAMPLING 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO262 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
UMY3824 SPECIAL UNIV MAT YW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf