Vishay/BCcomponents MAL204835222E3
MAL204835222E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL204835222E3
Brief Description
2200UF 16V 12,5X25MM 105C 3000H
Datasheet Download
MAL204835222E3.pdf
Availability of MAL204835222E3
QUANTITY
MAL204835222E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL204835222E3
Internal Part NumberEIS-MAL204835222E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL204835222E3
Related LinksMAL2048, MAL204835222E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL204835222E3 Details Description
Related parts for MAL204835222E3
IC LVDS LINE DVR/RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 170A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 3400UF 200V SCREW datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 16TSSOP datasheet.pdf
REL AC GROUND FAULT SENS 120VAC datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.51A 88 MOHM datasheet.pdf
TWZR PAIR KNIFE TINNED 2.03MM datasheet.pdf