Vishay/BCcomponents MAL211947331E3
MAL211947331E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211947331E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
330UF 40V 15X30MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211947331E3.pdf
Availability of MAL211947331E3
QUANTITY
MAL211947331E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211947331E3
Internal Part NumberEIS-MAL211947331E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211947331E3
Related LinksMAL2119, MAL211947331E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211947331E3 Details Description
Related parts for MAL211947331E3
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 280MA 2.3 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 18POS 5MM VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.5V 28V DO35 datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf