Vishay/BCcomponents MAL211948151E3
MAL211948151E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211948151E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
150UF 63V 15X30MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211948151E3.pdf
Availability of MAL211948151E3
QUANTITY
MAL211948151E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211948151E3
Internal Part NumberEIS-MAL211948151E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211948151E3
Related LinksMAL2119, MAL211948151E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211948151E3 Details Description
Related parts for MAL211948151E3
IC MOSFET DRVR LS 4A DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER PWR 1CH HI SPD 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
IC BUFFER DUAL NON-INV 6ULLGA datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 320W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 9.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf