Vishay/BCcomponents MAL213828101E3
MAL213828101E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213828101E3
Brief Description
100UF 63V 10X25MM 105C 2000H
Datasheet Download
MAL213828101E3.pdf
Availability of MAL213828101E3
QUANTITY
MAL213828101E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213828101E3
Internal Part NumberEIS-MAL213828101E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213828101E3
Related LinksMAL2138, MAL213828101E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213828101E3 Details Description
Related parts for MAL213828101E3
LED GREEN 0603 SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A PMDS datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICRO-D CRIMP KIT 15CKT datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 7.5UH 420MA 550 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 0.2% 4W 3637 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PINS datasheet.pdf