Vishay/BCcomponents MAL213829221E3
MAL213829221E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213829221E3
Brief Description
220UF 100V 15X30MM 105C 10000H
Datasheet Download
MAL213829221E3.pdf
Availability of MAL213829221E3
QUANTITY
MAL213829221E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213829221E3
Internal Part NumberEIS-MAL213829221E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213829221E3
Related LinksMAL2138, MAL213829221E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213829221E3 Details Description
Related parts for MAL213829221E3
XFRMR TOROIDAL 625VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 6-MFSOP datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120/240VAC DINRAIL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 82.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
RES 2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf