Vishay/BCcomponents MAL214864152E3
MAL214864152E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL214864152E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1500UF 10V 10X16MM 105C 2000H
Datasheet Download
MAL214864152E3.pdf
Availability of MAL214864152E3
QUANTITY
MAL214864152E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL214864152E3
Internal Part NumberEIS-MAL214864152E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL214864152E3
Related LinksMAL2148, MAL214864152E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL214864152E3 Details Description
Related parts for MAL214864152E3
RES 53.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE AGU 2A 32V 5AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH datasheet.pdf
HDC O4A AWLU datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf