Vishay/BCcomponents MAL215916151E3
MAL215916151E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215916151E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
150UF 400V 22X40MM 105C 5000H
Datasheet Download
MAL215916151E3.pdf
Availability of MAL215916151E3
QUANTITY
MAL215916151E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215916151E3
Internal Part NumberEIS-MAL215916151E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215916151E3
Related LinksMAL2159, MAL215916151E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215916151E3 Details Description
Related parts for MAL215916151E3
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RING UNINS 14-16HD AWG #1/4 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 14.318MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 45A 277/480VAC datasheet.pdf