Vishay/BCcomponents MAL250014122E3
MAL250014122E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL250014122E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1200UF 420V 50X80MM 85C 2000H
Datasheet Download
MAL250014122E3.pdf
Availability of MAL250014122E3
QUANTITY
MAL250014122E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL250014122E3
Internal Part NumberEIS-MAL250014122E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL250014122E3
Related LinksMAL2500, MAL250014122E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL250014122E3 Details Description
Related parts for MAL250014122E3
IC REG LDO ADJ 7.5A TO220 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB OTP 64SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
SERVO DRIVER 30W 100V datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 500V 60A T1 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.62A 31 MOHM SMD datasheet.pdf