Vishay/BCcomponents MAL250016392E3
MAL250016392E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL250016392E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3900UF 400V 65X105MM 85C 2000H
Datasheet Download
MAL250016392E3.pdf
Availability of MAL250016392E3
QUANTITY
MAL250016392E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL250016392E3
Internal Part NumberEIS-MAL250016392E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL250016392E3
Related LinksMAL2500, MAL250016392E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL250016392E3 Details Description
Related parts for MAL250016392E3
IC OPAMP CFA 65MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
H48-6 SHEET 100X100X5MM W/ADH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 28V datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV RADIAL datasheet.pdf