Maxim Integrated MAX1005CEE+T
MAX1005CEE+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX1005CEE+T
Manufacturer
Product Category
RF Misc ICs and Modules
Brief Description
IC UNDERSAMPLER IF 16-QSOP
Datasheet Download
MAX1005CEE+T.pdf
Availability of MAX1005CEE+T
QUANTITY
MAX1005CEE+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX1005CEE+T
Internal Part NumberEIS-MAX1005CEE+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Misc ICs and Modules
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionIF Undersampler
Frequency-
RF TypePCS, PHS, WLL
Secondary AttributesParallel Logic Interface
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-QSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX1005CEE+T
Related LinksMAX100, MAX1005CEE+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX1005CEE+T Details Description
Related parts for MAX1005CEE+T
FILTER LINE 9.3MH 3.5A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 12MM PREWIRED MOD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf