Susumu RG1608N-1050-D-T5
RG1608N-1050-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1050-D-T5
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1050-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-1050-D-T5
QUANTITY
RG1608N-1050-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1050-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1050-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1050-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1050-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1050-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1050-D-T5
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LVTTL/GTLP BUS TXRX 64TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
SOLDER 66 .050 18AWG 1LB datasheet.pdf
Q50R NAT 8.27" Q TIE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADPTR 5.9V 17.7W datasheet.pdf