Maxim Integrated MAX6307UK28D3-T
MAX6307UK28D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK28D3-T
Brief Description
IC PROGRAM 2.800V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK28D3-T.pdf
Availability of MAX6307UK28D3-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6307UK28D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK28D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK28D3-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.8V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK28D3-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK28D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK28D3-T Details Description
Related parts for MAX6307UK28D3-T
RES SMD 470 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HOUSING 52POS .100 DL datasheet.pdf
Crystal 5.0688MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL RD/GN,RD/BL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 3KV U2J RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 36POS datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
PFLEX SMT HDR NO PEGS AU 8 POS datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP W/ SCREW datasheet.pdf
SWITCH MAGNETIC DIG 1.3V 8MSOP datasheet.pdf