Maxim Integrated MAX6307UK33D3-T
MAX6307UK33D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK33D3-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC PROGRAM 3.300V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK33D3-T.pdf
Availability of MAX6307UK33D3-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6307UK33D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK33D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK33D3-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold3.3V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK33D3-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK33D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK33D3-T Details Description
Related parts for MAX6307UK33D3-T
IC REG LDO 3.3V 0.5A 12DFN datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
RES 1.12K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
VHDM MP 8 ROW POWER ASSY 3CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONNECTOR - PRINTED CIRCUIT datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W datasheet.pdf