Maxim Integrated MAX6313UK47D1-T
MAX6313UK47D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6313UK47D1-T
Brief Description
IC PROGRAM 4.700V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6313UK47D1-T.pdf
Availability of MAX6313UK47D1-T
QUANTITY
MAX6313UK47D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6313UK47D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6313UK47D1-T
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold4.7V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6313UK47D1-T
Related LinksMAX6313, MAX6313UK47D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6313UK47D1-T Details Description
Related parts for MAX6313UK47D1-T
TERM RING HT SHR 22-18AWG #10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV 8SOIC datasheet.pdf
CONN CAP W/STRAP CPC SIZE 17 datasheet.pdf
KIT DEV TEST EZRADIOPRO SI4031 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 140 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W W/BK 12"LD datasheet.pdf