Maxim Integrated MAX6315US48D2+T
MAX6315US48D2+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6315US48D2+T
Brief Description
IC RESET CIRCUIT 4.80V SOT143-4
Datasheet Download
MAX6315US48D2+T.pdf
Availability of MAX6315US48D2+T
QUANTITY
MAX6315US48D2+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6315US48D2+T
Internal Part NumberEIS-MAX6315US48D2+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSupervisory Circuits Keep Your Microprocessor Under Control
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout20 ms Minimum
Voltage - Threshold4.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6315US48D2+T
Related LinksMAX6315, MAX6315US48D2+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6315US48D2+T Details Description
Related parts for MAX6315US48D2+T
HOLDER BATTERY 2CELL C STEEL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 8.2A 26.7 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 450-470MHZ 1/4W HT datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
675 DIP PROGRAM HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 160MA 11.8 OHM TH datasheet.pdf