Maxim Integrated MAX6336US18D3+T
MAX6336US18D3+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6336US18D3+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 1.80V SOT143-4
Datasheet Download
MAX6336US18D3+T.pdf
Availability of MAX6336US18D3+T
QUANTITY
MAX6336US18D3+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6336US18D3+T
Internal Part NumberEIS-MAX6336US18D3+T
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold1.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6336US18D3+T
Related LinksMAX6336, MAX6336US18D3+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6336US18D3+T Details Description
Related parts for MAX6336US18D3+T
CONN SCSI .085" MALE RA 14POS datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE A/VDSL 1500V SMD datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 170NS 28EDIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 16AWG BLACK 500' datasheet.pdf
IC RF AMP LN DIE 1=2PCS datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf