Maxim Integrated MAX6377XR25+T
MAX6377XR25+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6377XR25+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT LP 2.50V SC70-3
Datasheet Download
MAX6377XR25+T.pdf
Availability of MAX6377XR25+T
QUANTITY
MAX6377XR25+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6377XR25+T
Internal Part NumberEIS-MAX6377XR25+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout20 µs Typical Propagation Delay
Voltage - Threshold2.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6377XR25+T
Related LinksMAX637, MAX6377XR25+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6377XR25+T Details Description
Related parts for MAX6377XR25+T
RES SMD 9.53K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 6.6A 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
PNL MNT 12V RED 3MM datasheet.pdf