Maxim Integrated MAX6388XS19D3-T
MAX6388XS19D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6388XS19D3-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 1.90V SC70-4
Datasheet Download
MAX6388XS19D3-T.pdf
Availability of MAX6388XS19D3-T
QUANTITY
MAX6388XS19D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6388XS19D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6388XS19D3-T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold1.9V, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6388XS19D3-T
Related LinksMAX6388, MAX6388XS19D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6388XS19D3-T Details Description
Related parts for MAX6388XS19D3-T
CONN FIBER ST PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 32K 44PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 1.87 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 3POS .305M 16AWG datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf