Maxim Integrated MAX6394US480D1+T
MAX6394US480D1+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6394US480D1+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.80V SOT143-4
Datasheet Download
MAX6394US480D1+T.pdf
Availability of MAX6394US480D1+T
QUANTITY
MAX6394US480D1+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6394US480D1+T
Internal Part NumberEIS-MAX6394US480D1+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
ResetActive Low
Reset Timeout700 µs Minimum
Voltage - Threshold4.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C