Maxim Integrated MAX6425UK33+T
MAX6425UK33+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6425UK33+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT23-5
Datasheet Download
MAX6425UK33+T.pdf
Availability of MAX6425UK33+T
QUANTITY
MAX6425UK33+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6425UK33+T
Internal Part NumberEIS-MAX6425UK33+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6425UK33+T
Related LinksMAX642, MAX6425UK33+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6425UK33+T Details Description
Related parts for MAX6425UK33+T
IC DRIVER MOSFET SYNC BUCK 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 5V 16MZ OTP 44PLCC datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS TO220-5 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
SENS PROX M18 10MM AC2W-NO datasheet.pdf
RES SMD 2.23K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
DIN-POWER D032-FC-B datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
25POS M R/A .370 FILTER 370PF datasheet.pdf