Panasonic Electronic Components MAZ41100MF
MAZ41100MF picture photo
Mfg. Part Number
MAZ41100MF
Brief Description
DIODE ZENER 11V 370MW DO34
Datasheet Download
MAZ41100MF.pdf
Availability of MAZ41100MF
QUANTITY
MAZ41100MF Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ41100MF
Internal Part NumberEIS-MAZ41100MF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±5%
Power - Max370mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AG, DO-34, Axial
Supplier Device PackageDO-34
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZ41100MF
Related LinksMAZ41, MAZ41100MF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZ41100MF Details Description
Related parts for MAZ41100MF
IC MPU M680X0 33MHZ 179PGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 12POS datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 3DFN datasheet.pdf
IC CLK PLL COMM 3.3V 20-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf