Panasonic Electronic Components MAZ42200MF
MAZ42200MF picture photo
Mfg. Part Number
MAZ42200MF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 22V 370MW DO34
Datasheet Download
MAZ42200MF.pdf
Availability of MAZ42200MF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAZ42200MF Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ42200MF
Internal Part NumberEIS-MAZ42200MF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±6%
Power - Max370mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AG, DO-34, Axial
Supplier Device PackageDO-34
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZ42200MF
Related LinksMAZ42, MAZ42200MF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZ42200MF Details Description
Related parts for MAZ42200MF
Crystal 18.4320MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 300 OHM 5% 5W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
RES SMD 1.78M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-15MM WIRE MOD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 15 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MAXI PULLER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf