Panasonic Electronic Components MAZ43000MF
MAZ43000MF picture photo
Mfg. Part Number
MAZ43000MF
Brief Description
DIODE ZENER 30V 370MW DO34
Datasheet Download
MAZ43000MF.pdf
Availability of MAZ43000MF
QUANTITY
MAZ43000MF Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ43000MF
Internal Part NumberEIS-MAZ43000MF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±7%
Power - Max370mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AG, DO-34, Axial
Supplier Device PackageDO-34
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZ43000MF
Related LinksMAZ43, MAZ43000MF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZ43000MF Details Description
Related parts for MAZ43000MF
RES 5.49M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TFBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 2A 120V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 10MM datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf