Murata Electronics North America MB57101DBN
MB57101DBN picture photo
Mfg. Part Number
MB57101DBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB57101DBN.pdf
Availability of MB57101DBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB57101DBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB57101DBN
Internal Part NumberEIS-MB57101DBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB57101DBN today.
SeriesMB5710
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB57101DBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB571, MB57101DBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB57101DBN Details Description
Related parts for MB57101DBN
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-SO datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 287K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf