Murata Electronics North America MB68101CAN
MB68101CAN picture photo
Mfg. Part Number
MB68101CAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB68101CAN.pdf
Availability of MB68101CAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB68101CAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB68101CAN
Internal Part NumberEIS-MB68101CAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB68101CAN today.
SeriesMB6810
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB68101CAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB681, MB68101CAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB68101CAN Details Description
Related parts for MB68101CAN
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN SDR 50POS R/A RECEPT datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONN FPC VERT 26POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC DGTL POT 1CH 10K 10UTQFN datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 2PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE GAUGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23 datasheet.pdf