Vishay/BCcomponents MBA02040C1214FCT00
MBA02040C1214FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C1214FCT00
Brief Description
RES 1.21M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C1214FCT00.pdf
Availability of MBA02040C1214FCT00
QUANTITY
MBA02040C1214FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C1214FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C1214FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C1214FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C1214FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C1214FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C1214FCT00
IC VOLT DETECT OD 2.6V 5TSOP datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CONV DC/DC PWM 0.50MA 7DIP datasheet.pdf
EMITTER UV 410NM 1A datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf