Vishay/BCcomponents MBA02040C1470FC100
MBA02040C1470FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C1470FC100
Brief Description
RES 147 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C1470FC100.pdf
Availability of MBA02040C1470FC100
QUANTITY
MBA02040C1470FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C1470FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C1470FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C1470FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C1470FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C1470FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C1470FC100
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 80POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 3.57 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf