Vishay/BCcomponents MBA02040C2214FC100
MBA02040C2214FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C2214FC100
Brief Description
RES 2.21M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C2214FC100.pdf
Availability of MBA02040C2214FC100
QUANTITY
MBA02040C2214FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C2214FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C2214FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C2214FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C2214FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C2214FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C2214FC100
OSC XO 1.544MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC D/A CONV 14BIT R-R 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LAMP INCAND 5MM WIRE TERM 8V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf