Vishay/BCcomponents MBA02040C2434FC100
MBA02040C2434FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C2434FC100
Brief Description
RES 2.43M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C2434FC100.pdf
Availability of MBA02040C2434FC100
QUANTITY
MBA02040C2434FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C2434FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C2434FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C2434FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C2434FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C2434FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C2434FC100
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 47 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL NPN datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
LED HB MODULE datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 32 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf