Vishay/BCcomponents MBA02040C2439FC100
MBA02040C2439FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C2439FC100
Brief Description
RES 24.3 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C2439FC100.pdf
Availability of MBA02040C2439FC100
QUANTITY
MBA02040C2439FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C2439FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C2439FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C2439FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C2439FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C2439FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C2439FC100
RES 150 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
TRANSFORMER MODULE GIGABIT POE datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 6.2 OHM 5% AXL datasheet.pdf
SYS 4 POWERED MICRO BIT SET 40PC datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 185MA 3 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf