Vishay/BCcomponents MBA02040C3243FCT00
MBA02040C3243FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C3243FCT00
Brief Description
RES 324K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C3243FCT00.pdf
Availability of MBA02040C3243FCT00
QUANTITY
MBA02040C3243FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C3243FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C3243FCT00
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C3243FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C3243FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C3243FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C3243FCT00
IC DRIVER HALF BRIDGE 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 26POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 240VAC datasheet.pdf