Vishay/BCcomponents MBA02040C3308FC100
MBA02040C3308FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C3308FC100
Brief Description
RES 3.3 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C3308FC100.pdf
Availability of MBA02040C3308FC100
QUANTITY
MBA02040C3308FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C3308FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C3308FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C3308FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C3308FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C3308FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C3308FC100
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC AXIAL datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 4PST 30A 24V datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
CABLE STR 5POS MALE-MALE 12' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.4M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf