Vishay/BCcomponents MBA02040C4539FC100
MBA02040C4539FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C4539FC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 45.3 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C4539FC100.pdf
Availability of MBA02040C4539FC100
QUANTITY
MBA02040C4539FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C4539FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C4539FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C4539FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C4539FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C4539FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C4539FC100
FIXED IND 4.7UH 620MA 390 MOHM datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH RECT PILOT LIGHT IND datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN 5.08MM TERMINAL BLOCK 25POS datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN EAGLELAKE 56TSSOP datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf