Vishay/BCcomponents MBA02040C4870FCT00
MBA02040C4870FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C4870FCT00
Brief Description
RES 487 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C4870FCT00.pdf
Availability of MBA02040C4870FCT00
QUANTITY
MBA02040C4870FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C4870FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C4870FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C4870FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C4870FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C4870FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C4870FCT00
POT 20K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HSING 13C3 MIX datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT SWAP 8-MSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 36A TO-252 datasheet.pdf
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf