Vishay/BCcomponents MBA02040C6200FC100
MBA02040C6200FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C6200FC100
Brief Description
RES 620 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C6200FC100.pdf
Availability of MBA02040C6200FC100
QUANTITY
MBA02040C6200FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C6200FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C6200FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C6200FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C6200FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C6200FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C6200FC100
EVAL BOARD DUAL OPAMP 8-SOIC SMT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 0303 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
ADJ KNOB datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM DDR2 /FRKLC CONN .76AU 240CK datasheet.pdf