Vishay/BCcomponents MBA02040C6819FCT00
MBA02040C6819FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C6819FCT00
Brief Description
RES 68.1 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C6819FCT00.pdf
Availability of MBA02040C6819FCT00
QUANTITY
MBA02040C6819FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C6819FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C6819FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C6819FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C6819FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C6819FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C6819FCT00
CONN PLUG 22POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf
IC MUX 16:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 50A TO252-3 datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 25.15MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V datasheet.pdf
IC LOAD DUMP REV V PROT 12TQFN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
MICRO 51 M 12" YEL JACKS LP datasheet.pdf