Vishay/BCcomponents MBB02070C1009FRP00
MBB02070C1009FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1009FRP00
Brief Description
RES 10 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1009FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1009FRP00
QUANTITY
MBB02070C1009FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1009FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1009FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1009FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1009FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1009FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1009FRP00
IC REG LDO 1.8V 1A 6WSON datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 450MA 500 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DHVQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 40 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC 1600W 12V 3.3V datasheet.pdf