Vishay/BCcomponents MBB02070C1024FC100
MBB02070C1024FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1024FC100
Brief Description
RES 1.02M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1024FC100.pdf
Availability of MBB02070C1024FC100
QUANTITY
MBB02070C1024FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1024FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1024FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.02M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1024FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1024FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1024FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1024FC100
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 5PR 25COL OPEN EE BP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
TRANSFORMER 880UH 2:1 SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER -5V 200MA 1W datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/YL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT RA datasheet.pdf