Vishay/BCcomponents MBB02070C1100FC100
MBB02070C1100FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1100FC100
Brief Description
RES 110 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1100FC100.pdf
Availability of MBB02070C1100FC100
QUANTITY
MBB02070C1100FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1100FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1100FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1100FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1100FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1100FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1100FC100
IC REG LDO 3.3V/1.2V 20HTSSOP datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SWIT PWM CM OVP OCP HV TO220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SGL 12V OUT SIP7 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 2W 4318 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 150PF 300V 2% NP0 1210 datasheet.pdf