Vishay/BCcomponents MBB02070C1279FRP00
MBB02070C1279FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1279FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 12.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1279FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1279FRP00
QUANTITY
MBB02070C1279FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1279FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1279FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1279FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1279FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1279FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1279FRP00
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 170.1VC DO204AC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 16-24V 700MA datasheet.pdf
LED ENDOR STAR MODULE WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf