Vishay/BCcomponents MBB02070C1300DC100
MBB02070C1300DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1300DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 130 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1300DC100.pdf
Availability of MBB02070C1300DC100
QUANTITY
MBB02070C1300DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1300DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1300DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1300DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1300DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1300DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1300DC100
CONN ADAPT PLUG TO JACK BNC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 2POS PCB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP SUBMINI PANEL IND RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.7VC R6 datasheet.pdf
FUSE 20A DI/E16 500VAC DZ datasheet.pdf