Vishay/BCcomponents MBB02070C1473FRP00
MBB02070C1473FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1473FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 147K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1473FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1473FRP00
QUANTITY
MBB02070C1473FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1473FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1473FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1473FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1473FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1473FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1473FRP00
FLOATSWITCH VERT 25VA SGL 152MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A SMA datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER LINE 250VAC 20A PANEL datasheet.pdf
FET RF N-CH 860MHZ 50V TO270-4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf